Atrakcje Polanicy Zdrój i regionu Kotliny Kłodzkiej w Sudetach na Dolnym Śląsku.

HOTEL SARA TO:  Kolonie, Zielone Szkoły, Wycieczki, Wakacje, Wczasy,  Zimowiska, Ferie, Konferencje, Szkolenia, Sympozja, Zjazdy, Wesela, Komunie, Studniówki, Święta Bożego Narodzenia, Wielkanocne, Sylwester, Katering. Zajazd, Noclegi - Polanica Zdrój

 

CDN:

 1. 1.Jaskinia Niedźwiedzia - największa i najpiękniejsza jaskinia sudecka, szósta w kraju pod względem długości korytarzy. Zwiedzanie odbywa się wyłącznie z przewodnikiem i trwa około 50 min. Czynna codziennie oprócz poniedziałków i czwartków, wstęp płatny.

 2. 2.Łowisko w Chocieszowie - położone jest w bardzo atrakcyjnym miejscu, otoczonym lasami i mnóstwem zieleni, niedaleko Wambierzyc - miasteczka ze słynną Bazyliką Wambierzycką.
  Kompleks posiada dwa stawy rybne. Polecamy zawsze świeże, smaczne ryby : karpie, pstrągi, jesiotry i inne. Oferujemy własny sprzęt wędkarski i przynętę. Na miejscu mamy smażalnię, grill, ognisko, stoliki z ławeczkami pod zadaszeniem i w cieniu drzew oraz park i plac zabaw dla dzieci

 3. 3.Wambierzyce- kościół NMP wzorowany na Bazylice św. Piotra w Rzymie; szopka ruchoma składająca się z 800 drewnianych figurek; stacje kalwaryjne.

 4. 4.Skansen w Wambierzycach - "Staroci" są tysiące, sam właściciel nie jest w stanie określić ich liczby. Są tu zarówno drobne sprzęty domowe, jak i wyposażenia wnętrz izb mieszkalnych, warsztatów pracy - kuźnia, stolarnia, warsztat szewski, itp. Większość eksponatów jest odrestaurowana, wystawiona w gablotach lub witrynach i opisana. Całość otoczona zielenią, oczkami wodnymi oraz zagrodami i wolierami ze zwierzyną i ptactwem.

 5. 5.Solna Jama - niewielka jaskinia, przykład utworu krasowego, we wschodnim zboczu Czerńca. Posiada spore wartości przyrodnicze, objęta jest ochroną jako pomnik przyrody.

 6. 6.Zamek Szczerba - ruiny zamku na skalistym grzbiecie o tej samej nazwie. Jedna z atrakcji turystycznych Gór Bystrzyckich.

 7. 7.Igliczna - szczyt w Masywie Śnieżnika. Poniżej szczytu wzniesiony został kościół Matki Boskiej Śnieżnej. Sanktuarium maryjne jest bardzo uczęszczanym miejscem, zwłaszcza po koronacji cudownej figurki MB Śnieżnej przez papieża Jana Pawła II w 1983 roku.

 8. 8.Sztolnia Książęca - stara sztolnia kopalni złota i arsenu w Złotym Stoku. Udostępniona do zwiedzania z przewodnikiem, wstęp płatny.

 9. 9.Śnieżnicki Park Krajobrazowy - zajmuje obszar 28 tyś ha, leży na terenie Masywu Śnieżnika, Gór Bialskich i Gór Złotych. Na terenie parku znajduje się pięć rezerwatów przyrody : Śnieżnik Kłodzki, Wodospad Wilczki, Jaskinia Niedźwiedzia i Puszcza Śnieżnej Białki.

 10. 10.Wodospad Wilczki - największy i najwyższy wodospad w Masywie Śnieżnika, najwyższy w Sudetach. Znajduje się w Międzygórzu.

 11. 11.Góra Św. Anny - szczyt, wznosi się na południe od Nowej Rudy. Jeden z najlepszych punktów widokowych w Sudetach. Poniżej szczytu kościół św. Anny, wzniesiony jako kaplica pątnicza.

 12. 12.Arboretum  - leśny ogród drzew i krzewów egzotycznych w Lądku Zdroju.

 13. 13.Góry Sowie -  to rejon atrakcyjny dla wszystkich, zarówno dla tych, którym potrzebna jest samotność (enklawa ciszy i spokoju), jak i dla zainteresowanych ciekawymi miejscami w okolicy. A jest ich wiele.
  Najważniejszym jest najwyższy szczyt Gór Sowich - Wielka Sowa (1015 m n.p.m.), łatwy do zdobycia ze wszystkich stron i dla wszystkich. Wielka Sowa jest wybitnym punktem widokowym. Roztacza się z niej jedna z najpiękniejszych i najrozleglejszych panoram górskich, obejmująca praktycznie całe Sudety, ogromną część Przedgórza i spore fragmenty Niziny Śląskiej.

Kłodzko  Ratusz

Chocieszów Łowisko

Wambierzyce Bazylika

Wambierzyce  Skansen

Wieża Ciśnień